Kérdések és válaszok

Milyen anyagokkal szépül a körmöm a La Femita Köröm Szalonban?

Fontos hogy mind a kézápolást, mind a műkörömépítést szakemberre bízzuk, aki felkészült és jártas az aktuális technikákban, trendekben. Ne hagyjuk figyelmen kívül azt sem, hogy az illető milyen környezetben végzi a munkáját. Nem elhanyagolható, hogy az ember szeretné kellemes térben eltölteni az idejét, de e mellé nagyfokú odafigyelés is szükséges a körmösünk részéről, abban, hogy a munkaállomását és az eszközeit rendben és tisztán tartsa. Ebben a szakmában ugyanis kiemelkedő jelentőségű az eszközök fertőtlenítése. Kicsit elkalandoztam, majd ha ennek a bekezdésnek is megtalálom a helyét, akkor kikerül innen.

A szalonokban készített munkáknak magas követelményeknek kell megfelelniük. A természetes körmöt kímélve kell, funkcionáljanak és esztétikus megjelenést kölcsönözniük.

A cél érdekében tehát nagyon fontos az is, hogy mivel dolgozik a szaki.

Számos körömépítésben alkalmazható anyag elérhető már a magyar piacon is, azonban a megfelelő minőség megtalálása nem könnyű. A jó minőségű anyagok, a modern berendezések használata elengedhetetlen a tartós és jól kivitelezett körmök készítéséhez.

Ne dőljünk be minden reklámnak! Azért mert valami sokat hallat magáról még nem egyenlő azzal, hogy a kategóriájában tényleg ő legjobb. De az elismerendő, hogy e márkák, cégek mögött jó szakemberek és kellő mennyiségű pénz áll, ahhoz, hogy sokak számára ismertté válhassanak.

És sajnos az ellenpélda is igaz. Rengeteg olyan jó termék kallódik a piacon, amelyek mögött nem megfelelő szaktudású (nevezzük inkább érzéknek) emberek állnak. Ezért a termék hiába nagyon jó, az még sem jut el a fogyasztóhoz, a neve pedig semmitmondóan cseng a számunkra.

Összegezve tehát az általam használt anyagok között is megtalálhatóak az ismertebb márkák, de olyanok is, amelyek egyelőre még kevésbé vannak jelen a köztudatban, de minőségük felülírja az ismeretlenségüket.

Mit tartalmaz az ár? Hogyan dolgozom?

Ide illő mottóm: "Átlátható árlista, plusz költségek nélkül!"

Sokszor tapasztaltam azt, hogy a szakmában nagyon bonyolult és nem mindig egyértelmű árlistákat, árazási módszereket használnak a kollégák. Illetve lehet itt elkelne egy kis helyesbítés is, mivel egy új trend van felfutóban naljainkban. Ez a gombamód szaporódó jelenség a körmös szigetek, standok, körömbárok, tehát az üllj le apulthoz egy bárszékre és pikk-pakk baromi olcsón megcsináljuk a körmöd. Személy szerint még nem próbáltam, de úgy látom tipikusan megtévesztő árlistával dolgoznak. Valamilyen hietetlenül potom összegért hirdetik a szolgáltatásaikat, de ha az ember megnézni az árlistát, akkor rájön, hogy minden apró rész külön-külön szerepel rajta, tehát ezeket összeadva kapjuk csak meg a fizetendő összeget, ami a legtöbb esetben elég borsos. Nekem nem szimpatikus az, amikor egy alap árat turbózunk fel mindenféle kiegészítőkkel és végül már azt sem tudjuk miért is fizettünk, vagy éppen meglepődünk, hogy a jutányos díjúnak vélt körmöcskénk végül a triplájába kerül.

 Ha az én Vendégem vagy, akkor nem kell azt számolgatnod, hogy végül mennyibe is fog kerülni a körmöd mire elkészül!

Ezért úgy alakítottam ki neked az áraimat, hogy abban te már egy kész körmöt kapsz, és nem számít, hogy 3 darab Swarovski kristályt, vagy éppen 13 db-ot tettünk a körmödre.

 

Tehát az árlistában szerepelő árak minden esetben tartalmazzák a körmeid alap díszítését is!

Így hívjuk azt a díszítést, amikor a kézen két vagy maximum négy ujjat díszítünk meg. A díszítés lehet felületi festés, beépített kagylólap, egy egyszerűbb felületi porcelándíszítés és persze az elengedhetetlen kristályok.

Nálam az ár minden esetben tartalmazza a flitteres díszítést is, persze csak, ha szeretnéd, és az sem kerül többe, ha színes körömvéget kérsz!

 

Megkaptam már azt a kritikát is, hogy drágán dolgozom és, hogy nálam nagyobb „tapasztalatú” körmös sem kér ennyit!

Egyrészt kinek, mi a drága! Sajnálom azt a jó szakembert, aki nem képes elég pénzt kérni az elvileg átlag feletti munkájáért! De nem árt tudni, hogy a körmös is egy kicsit üzletember is kell hogy legyen, még ha nem is annak néz ki! Ugye?

Sokszor pedig pont abból adódik a félreértés, amit fentebb részleteztem az árlistákkal kapcsolatban. Találkoztam nem egy olyannal (az interneten), aki nevetséges pénzt kér egy zselés körömért, de mire végigolvastam az árlistát, azért csak kiderült, hogy ha hozzáadom a körömágyhosszabbítót, a csillámot, a színt, a kis díszítést és mondjuk 10-15 db követ, akkor akár még drágábban is dolgozik.

Na de félre a magyarázkodást! Mélyen érintett ez a kritika meglátszik! De ezért van szabad piac! Én szabadon választom meg, hogy miért éri meg dolgoznom, a vendégem pedig eldönti, hogy neki megér-e ennyit ez a munka, vagy sem!

 

Ui.: Bár talán nem az én Vendégem az, aki a pár forintos szolgáltatás reményében leül a mozdólépcső mellé egy körömre, azért remélem, hamarosan leáldoz ennek a műfajnak a csillaga, hisz hajat vágni sem állnak neki a pláza közepén. A szépségszalma dolgozói számára pedig külön kihangsúlyozzák, hogy nem csak szakemberként dolgozunk, hanem egy bizalmi pozíciót kell tudnunk kialakítanunk a vendégeinkkel, a pultos körömápolásnál ez nem jöhet létre, hisz a vendég nem választhatja ki, kihez szeretne leülni...

Mi a zselélakk? Gél lakk? Lakkzselé?

Hívhatjuk zselés lakknak, gel lac-nak, zselélakknak, gél lakknak, lakk zselének.

Ezek a megnevezések mind hasonló elven működő anyagokat takarnak. Lényegük, hogy a hagyományos körömlakk mellé a műkörömépítésben használt zselé anyagot adnak. Persze ez egy igen leegyszerűsített meghatározás, de remélem, senkinek nem marad hiányérzete, ha a kémiai összetételét nem részletezem!

Technikailag azt érdemes tudni róla, hogy a lakkozásos színfelviteli technika egyszerűségét ötvözi a zselé tartósságával amellett, hogy színei rendkívül telítettek (jól pigmentáltak) és magas a kopásállóságuk, tehát a lakk a viselése alatt mindvégig megtartja fényét.

Milyen a számomra ideális köröm? Kinek nem ajánlott a műköröm?

Ahhoz, hogy meghatározhassuk milyen technikával készült műkorom, vagy éppen a zselés lakk-e az ideális számodra sok tényezőt kell figyelembe venni.

Első körben én azt javaslom, hogy vizsgáld meg mi az, ami tetszik, mire vágysz.

Ezt követően kell figyelembe venni azt, hogy az életviteled mit tesz lehetővé számodra. Milyen igénybevételnek, hatásoknak van kitéve a körmöd.

Nagyon fontos az is, hogy jelenleg milyen élethelyzetben vagyunk . Például várunk-e babát, vagy ne adja isten cukorbetegek vagyunk, vagy egyéb megbetegedésben szenvedünk.

Ha nincs tapasztalatod a műkörmök terén, akkor inkább egy visszafogottabb, egyszerűbb a természetes körmöd hosszától maximum kismértékben eltérő körmöt válassz.

Manapság már zselé és porcelán műkörmök között tartósság, rugalmasság tekintetében nem sok különbség van. A divat (inkább a reklám) is erősen meghatározza, hogy ki milyen anyaggal dolgozik szívesebben. Tapasztalat szerint ma már elterjedtebb a zselé, de újra nagyobb teret hódít magának a porcelán. Személy szerint én inkább porcelán párti vagyok. Egyrészt azért mert az alkalmazási technikája számomra egyszerűbb, így szebben is kivitelezhetőbb. Másrészt olyan magas minőségű anyagokkal dolgozom, amin szemmel látható a különbség más porokhoz képest.

Tehát ha minden információ a rendelkezésünkre áll, akkor már csak egy fontos dolog van hátra!

Mielőtt bármilyen kézápoló, műköröm építő kezelést kapunk meg kell bizonyosodnunk (a körmösünknek), hogy a nincs-e bármiféle kizáró ok, ami által nem végezhető manikűr, vagy nem rakható fel műköröm.

Ezek a kizáró tényezők a következők:

  • bőrgomba, vagy körömgomba
  • hideg, nyirkos kéz
  • sérült, vagy gyulladt, vagy gennyes köröm/körömágy
  • fertőző betegség vagy lázas állapot
  • vírusos szemölcs a kézen
  • 18. életév alatti személy
  • Kismamáknak és cukorbetegeknek mindenképpen mérlegelendő a műkörömépítés!

 

Mi az a körömágyhosszabbítás?

Körömágyhosszabbítás? Mindenképpen ajánlott a műkörmöt ezzel a technikával készíteni!

A körömágyhosszabbítás nem valami új keletű dolog! Ma már bármilyen OKJ-n túli műkörömös tanfolyam alapja ez a technika.

Sok vendégnek a természetes köröm rövid körömágyi része miatt korábban nem tudtak esztétikus francia körmöt építeni. De ez már a múlté. A körömágyhosszabbítás technika alkalmazásával szépen korrigálhatóak a természetes körmök esztétikai hibái.

Ha szükséges a körömágyi rész optikailag nyújtható, mellyel kecsesebb, karcsúbb kezek benyomását érhetjük el. A körömágyhosszabbító használatával arányosabb körmöket tudunk készíteni. A jó szakember pedig további ismeretekkel is rendelkezik, hogy a természetes körmök egyéb formai eltérései miként küszöbölhetőek ki ezzel a technikával.

A körömágyhosszabbítás előnye tehát a jól korrigált köröm. Vele a lenövés is kevésbé észlelhető mivel a körömágyhosszabító színe jól illeszkedik a természetes körömágy színéhez.

Én ezért készítem az épített műkörmöket kizárólag körömágyhosszabbítással!

Leoldás vagy lereszelés? Mi káros?

Úgy érzem ezzel a kérdéssel kicsit hasonló a helyzet, mint a beoltassuk, ne oltassuk problémával.

Ahogy a porcelán alapú műkörmöket, úgy a zselés lakkokat is eltávolíthatjuk oldással is.

A zselés lakkok megjelenésével nagy reklámértékkel bír, ha az  anyag  reszelés nélkül csupán oldással eltávolítható. Nem egy szép körmökre vágyó Hölgynél érnek célt ezzel, van olyan is aki számára kifejezetten ez teszi csábítóvá a zselélakkot.

Ez az oldási folyamat aceton felhasználásával történik. A körmöket acetonnal átitatott párnácskákba burkoljuk 10-15 percig, majd ezt követően eltávolítjuk a zselés lakkot.

Néhány alapvető információt megosztok az aceton oldatról:

  • Szemizgató hatású.
  • Ismételt expozíció a bőr kiszáradását vagy megrepedezését okozhatja.
  • Gőzök álmosságot vagy szédülést okozhatnak.
  • Fokozottan tűzveszélyes folyadék és gőz.
  • Súlyos szemirritációt okoz.
  • Álmosságot vagy szédülést okozhat.

Tehát nem árt tudni, hogy a vegyszeres oldás sem nevezhető jó megoldásnak. Bármennyire is a legmodernebb módszerekkel csinálják, attól még az aceton aceton marad. Sajnos a felsorolt károsító tulajdonságai megmaradnak, annak csak a mértéke csökkenthető a megfelelő alkalmazással. Leginkább a körmök és bőr kiszáradását és berepedezését okozhatja, ha tartósan nagyobb mennyiségben alkalmazzuk, de előfordul olyan is, hogy valaki már az első használatkor tapasztalta ezeket a negatívumokat.

És akkor mi a helyzet a reszeléssel?

Az évek alatt kialakult az a nézet, hogy a természetes körmök felületének megreszelése elvékonyítja körmöt, mely általa könnyebben töredezik. Azt is szokás hangoztatni, hogy a jó körmös nem reszeli meg olyan mértékben a körömfelületet, hogy az káros legyen. Persze előfordulnak valóban elrettentő példák, amelyeket sajnos szalonokban dolgozó kollégák követnek el. Általános szabályt nem tudok mondani, amivel könnyen megállapítható egy vendég számára, hogy a körmöse megfelelő reszelés technikával dolgozik-e, de az bizonyos, ha egy szakmabeli folyamatosan képzi magát, úgy elkerülhetetlen, hogy rá is ragadjon valami jó.

Összegezve mindig lesz, aki az egyik, vagy másik technikát tartja jobbnak-rosszabbnak. Érveket minden oldalra lehet felsorakoztatni. De azt hiszem, ahogy ez ember eldönti, hogy most szorít az a cipő, vagy nem, úgy legyen annyi felelőssége, hogy eldönti számára mi a kívánatos, de ne feledjük el, a szakember feladata, hogy ezt megelőzően tájékoztassa vendégét a lehetőségekről.